Logo

 Datum: 18. 04. 2024  

  Hlavní menu
Hlavní stránka Kdo jsme Co děláme Historie Dárci a sponzoři Poradna Kontakty Seznam rubrik Odkazy Chat Fotogalerie

  DVD
Historie Help klubu Boccia, reportáž z turnaje

  Kalendář 2014
Kalendář HELP 2014

  Přihlášení
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

 

   

  Hostujeme u

  Poděkování
Sponzor nadace OKD

  Návštěvnost
TOPlist

  kdo je v chatu

  Vytvořil
. Pavel Kolarczyk 2008

Počet zobrazených článků: 38 (z celkem 38 nalezených)

PODZIMNÍ SETKÁNÍ
(Helpklub, Boccia, 24.10.2021)
Dýně jsou v poslední době ozdobou podzimu. Natrvalo pronikly do naší kuchyně a podzimní dekorace se bez ní neobejde. Zkusili jsme si je poprvé vydlabat i v Helpu. Práce spíš pro rodiče, ale fajn zábava pro naše vozíčkáře. S prací i zábavou nám zase pomáhaly asistentky z ADRY. Společné posezení u teplého čaje potom bylo super!

NEVRLÝ TURNAJ
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 10.05.2018)
Proč Nevrlý turnaj? Hádejte! Pod tímto podivným názvem proběhl už druhý ročník našeho netradičního turnaje. Naši vozíčkáři moc šancí vyhrávat nemají, a proto s našimi speciálními pravidly vyhrají všichni. Kdo ve dvojici vyhraje, dostane cenu, kdo prohraje postoupí. A postupuje se až do poslední odměny. Na úspěšné soutěžící se můžete podívat ve fotogalerii. J.Nevrlá

NEVRLÝ TURNAJ V BOCCIE
(Helpklub, Boccia, 11.11.2015)
Ve středu 18.11. v 15.00 hodin v tělocvičně Střediska volného času Sv. Dona Boska proběhne malý turnaj v boccie s neobvyklým názvem. Proč? To se dozvíte až na místě. Vyhrává každý přihlášený hráč!!! Přijďte se s námi pobavit na naše pravidelné setkání, které tentokrát proběhne podle jiných pravidel! Srdečně zveme!

JARNÍ TURNAJ V BOCCIE
(Helpklub, Boccia, 03.04.2015)
V úterý 21.4. 2015 spolu se SANTÉ- centrum ambulantních a pobytových služeb pořádáme malý turnaj v boccie. Utkáme se v Městské sportovní hale. Začátek je v 9 hodin. Příjďte se pobavit a hlavně fandit. Srdečne zveme.

PŘEDSILVESTROVSKÁ BOCCIA
(Helpklub, Boccia, 14.12.2014)
Všechny boccisty, asistenty Adráky a kamarády zveme na malý předsilvestrovský turnaj. Ve středu 17.12. v 15.00 hodin se sejdeme jako vždy v tělocvičně Církevního střediska Jana Boska v Havířově - Šumbarku. Poděkujeme našim milým Adrákům, zahrajeme si a posedíme chvilku v předvánočním adventním čase. Srdečně zveme!

BOCCIA OPĚT ZAHAJUJE!
(Helpklub, Boccia, 27.08.2014)
Také v nadcházejícím školním roce se budeme pravidelně setkávat při hře boccia. Poprvé se uvidíme ve středu 3.9. v 15.00 hodin. Bezbariérovou tělocvičnu nám opět umožňuje Středisko volného času Dona Boska v Havířově-Šumbarku. Srdečně zveme hráče, asistenty i další zájemce!!!

CESTA KOLEM SVĚTA
(Helpklub, Boccia, 18.07.2014)
Za 80 minut kolem celého světa! Jak se nám to povedlo? Tak, jako všem, kteří také navštívili výstavu MINIUNI v Ostravě a prožili hezké letní odpoledne uprostřed známých staveb ze všech koutů světa.

11. TURNAJ V BOCCIE
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 19.03.2014)
Po velmi úspěšném výročním 10. turnaji v boccie si mohou handicapovaní sportovci opět poměřit síly v 11. turnaji, který se opět uskuteční v Městské sportovní hale Slávii v sobotu 29.3.2014.

Všechny potřebné informace můžete najít na www.hschavirov.cz

11 havířovský turnaj

JARNÍ DISKOTÉKA
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 05.03.2014)
K pravidelným tradičním programům Help klubu patří diskotéka. Letos je nazvaná Jarní, i když do skutečného jara budou ještě dva dny chybět. Sejdeme se totiž v úterý 18.3. v 14.30 v prostorách sálu ZŠ ul. Školní. Program a společnost budou dělat našim Helpákům, dalším dětem školy i uživatelům Santé opět studenti Střední školy Havířov-Prostřední Suchá. Hudba, soutěže, program, občerstvení i dobrá společnost už je zajištěna. Srdečně zveme!!!

BOCCIA V NOVÉM ČASE
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 03.02.2014)
Už řadu let hrají naši Helpáci a jejich příznivci bocciu ve Církevním středisku volného času sv.Jana Boska v Havířově -Šumbarku. Od února letošního roku budou středeční setkání začínat až od 15.00 hodin. Vyhovíme tak našim asistentům, pro které je tento začátek výhodnější.

VÁNOČNÍ DÍLNA V SANTÉ
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 19.11.2013)
Naše společná setkávání se SANTÉ, střediskem ambulantních a pobytových služeb, mají další pokračování. Po úspěšném posezení nad tvorbou svíček, kde si maminky HELP klubu vytvořily své prvotiny - originály vlastních svíček, pokračujeme výrobou vánočních baněk. Tentokrát budou předvádět své umění členky HELP klubu. Sejdeme se v úterý 26.11.v 9.00 v SANTÉ, středisku Mikado. Naše výtvory uvidíte ve fotogalerii.

ZAHRADNÍ SLAVNOST
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 12.06.2013)
Konečně snad počasí dovolí a sezóna grilování a zahradních slavností vypukne. My to rozjedeme ve středu 19.6.2013 od 16.00 hodin v krásné zahradě Luny - Domova seniorů v Havířově- Šumbarku. Pokud by zase bylo špatné počasí, vše se posouvá o týden (26.6.). Bude to naše rozloučení s úspěšným ročníkem v boccii a poděkujeme tady našim dobrovolníkům z Adry. Srdečně jsou zváni i nehráči- prostě všichni členové Help klubu, jen musí dopředu ohlásit svoji účast, ať máme pro všechny všechno! Srdečně zveme!!!

9.HAVÍŘOVSKÝ TURNAJ V BOCCIE
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 03.04.2013)
Všichni vozíčkáři i příznivci boccie se mohou opět zúčastnit už 9. Havířovského turnaje v boccie o Pohár primátora. Uskuteční se 20.-21.4.2013. Pořádající organizací je nově vzniklý Handicap sport club Havířov. Sportu zdar- boccie zvlášť!!!

Propozice závodu       Plakát

TURNAJ V BOCCIE MEZI SANTÉ A HELP KLUBEM
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 29.03.2013)
Ve středu 27.3. jsme se společně sešli na malém turnaji v boccie s přáteli ze Santé- centra ambulantních a pobytových služeb. I když naši hráči byli všichni "jezdící", s přehledem zvítězili nad hosty, kteří si solidárně sedli vedle helpáckých hráčů na lavičky. Vítězem se stal náš Jirka Michelfeit. Gratulujeme.

DOSTALI JSME POZVÁNKU DO DIVADLA !
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 21.03.2013)
Studenti a učitelé Střední školy Prostřední Suchá pro nás nacvičili divadelní představení a po něm budeme moci si prohlédnout školu. Takovou možnost jsme ještě neměli a určitě bude pro naše mladé Helpáky zajímavé poznat, jak studují dnešní mladí lidé. Sejdeme se 30.4. v 14.30 před školou a divadlo začne v 15.00 hodin. Kulturní zážitky můžeme potom společně zhodnotit u kávy a malého pohoštění z Helpu, které nahradí naše setkávání k oslavě ukončení pololetí. Přijďte se pobavit!!!

ADVENT V HELPU
(Helpklub, Boccia, 17.12.2012)
Přišel opět čas na naše tradiční adventní setkání - tentokrát v našem novém působišti. Navštíví nás zase studentky Střední školy v Prostřední Suché pod vedením pana učitele Romana Mandy s připraveným programem a budou tradičně trávit společně s našimi mladými Helpáky adventní odpoledne s koledami a cukrovím. Sejdeme se v úterý 18.12. v 14.30 hod. Přijďte si společně posedět a prožít příjemně adventní čas.

PODZIMNÍ HAVÍŘOVSKÝ TURNAJ V BOCCIE 6.-7.-10. 2012
(Helpklub, Boccia, 14.10.2012)
Z našich turnajů v boccie se stala nádherná tradice. Po osmé se sjeli 6.-7. října do Havířova vozíčkáři z širokého okolí na dvoudenní setkání s tímto sportem. Kromě napínavých utkání se uskutečnil společný večer v Hotelu Rudolf. Lákadlem byla beseda se stříbrným paralympionikem z Londýna Radkem Procházkou i školení pro hráče, rozhodčí a trenéry s předsedou České federace Spastic Handicap. Zájem o bocciu se neustále zvyšuje, atmosféra turnajů přiláká vždy nové hráče a organizační štáb kolem Martina Kučery je zárukou kvality! O úspěšném uplynulém turnaji se dozvíte v reportáži TV Polar a Havířovském deníku. Fotogalerii z akce naleznete zde.

VÍKENDOVÝ POBYT NA RAJSKÉ BOUDĚ
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 27.09.2012)
Každoročně vyrážíme na náš oblíbený společný víkend. Tentokrát budeme asi jako v ráji.:-) Jedeme totiž na Rajskou boudu do Malenovic v malebných Beskydech. Víkend se uskuteční ve dnech 19.-21. října 2012. Program bude opět tradiční a v dobré společnosti. Přimluvte se za počasí, ostatní už si zajistíme sami!!!

TANDEM - putování vozíčkářů s dobrovolníky z ADRY
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 19.09.2012)
Když se řekne tandem, vždy je jasné, že se jedná o dvojici. Help klub se pustil do zajímavé novinky. Ve dvojicích se vydají na společný víkend poprvé naši vozíčkáři s dobrovolníky z ADRY. První TANDEM vyráží ve dnech 28.-30. října 2012 na chatu Rajská bouda v Malenovicích v Beskydech. Pobyt je hrazen z Nadace OKD Srdcovka. Srdcem musí totiž nějaký zaměstnanec OKD pomáhat někomu potřebnému. I tady jsme fajn dvojice: srdce -Michael Kalmán, potřební - vozíčkáři Helpu. Na pravém místě má srdce i všech sedm tlačičů a parťáků našich členů. Jedou zdarma, dobrovolně a s chutí někomu pomáhat. Věnují nám dnes velmi cennou devizu - svůj volný čas. Přejme jim tedy hezké počasí a žádný defekt!!!

VIII. HAVÍŘOVSKÝ TURNAJ V BOCCIE
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 26.08.2012)
Všechny Helpáky a naše věrné kamarády zdravíme opět po prázdninách v nové sezóně. Po úspěšném přestěhování sdružení do nového sídla na ul. Školní 2/601 v Havířově -Šumbarku se budeme těšit na setkání s přáteli u VIII. turnaje v boccie , tentokrát dvoudenního, ve dnech 6.-7. října.


BOCCIA - OSLAVA ÚSPĚŠNÉ SEZÓNY
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 05.06.2012)
Poslední setkání s bocciou před prázdninami bude netradičně u ohně! Sejdeme se ve středu 20.6. 2012 ve 14.00 hodin na zahradě Domova seniorů Luna v Havířově - Šumbarku. Naši Adráci - hlavně náš skvělý Michael:-) to vymysleli super: buřty, oheň a pití zajištěno!!! Helpáci, kteří bocciu nehrají, jsou samozřejmě taky zváni, ale protože nevíme, kdo z vás přijde, nabídneme vám jen naši skvělou společnost, něco nad oheň si přineste sami!

7. HAVÍŘOVSKÝ TURNAJ V BOCCIE
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 28.04.2012)
V neděli 22. dubna 2012 se uskutečnil náš sedmý turnaj v paralympijském sportu boccia. Tentokrát soutěžilo rekordních 30 hráčů z celé republiky. O vítězích a skvělé atmosféře informuje fotogalerie, Havířovský deník a TV Polar.

7. TURNAJ HELP KLUBU V BOCCIE
(Helpklub, Boccia, 21.03.2012)
Turnaje o pohár HELP klubu v boccie už se staly tradicí. Letošní jarní turnaj se uskuteční tentokrát v neděli 22. dubna ve Sportovní hale Slávii v Havířově. O atmosféře minulých turnajů najdete informace na našich stránkách. Přijďte si zahrát a poměřit síly s ostatními, nebo jen fandit našim sportovcům a poznat skvělou atmosféru havířovských setkání. Srdečně zve HELP klub s Martinem Kučerou!!!


VEŘEJNÉ PODĚKOVÁNÍ ADŘE
(Helpklub, Boccia, 05.12.2011)
Help klub měl možnost přidat se k velkým organizacím ve městě - Nemocnici s poliklinikou Havířov a domovům pro seniory Helios a Luna a poděkovat našim kamarádům - dobrovolníkům z Adry za působení u našich handicapovaných. V Kulturním domě Radost se 1.12. 2011 představili na slavnostním večeru dobrovolníci, kteří našim členům věnují velmi cennou devizu - svůj volný čas. Za Help klub byl oceněn Michael Kalmán, bez kterého si bocciu už ani nedovedeme představit. O příjemné atmosféře slavnostního večera informovala TV Polar.


CO DOKÁŽE CHYTRÝ PES?
(Helpklub, Boccia, 08.11.2011)
Práci asistenčních psů lidí s postižením známe. Co ale všechno umí krásný a chytrý neasistenční zlatý retríver se můžete přijít podívat na neobvyklou akci HELP klubu. Se svým pánem nám přijde předvést svoje zajímavé schopnosti. Sejdeme se v tělocvičně Církevního střediska volného času sv. Jana Boska v Havířově - Šumbarku ve středu 16.11. v 15.00 hodin. Akce je zdarma, jen je nutné si vzít přezůvky. Srdečně zveme!!!

BOCCIA
(Helpklub, Boccia, 30.10.2011)
Helpácké turnaje v boccie mají stále stoupající úroveň. Poslední podzimní turnaj o Pohár Help klubu už se dostal do Paralympijského magazínu na ČT4.  Kdo jste nebyli v Městské sportovní hale v Havířově na počátku října, můžete se přesvědčit zde. Zároveň se podívejte na nabídku dalších setkání s tímto sportem.


VI. HAVǏŘOVSKÝ TURNAJ V BOCCIE O POHÁR HELP KLUBU
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 09.10.2011)
Poslední utkání našeho oblíbeného turnaje v boccie je za námi a můžeme začít intenzívní trénink na jaro. Dne 1.října 2011 bojovalo statečně 24 hráčů v Městské sportovní hale v Havířově o poháry a ceny, které tentokrát věnovalo město. Vítěz Michal Koutný za námi přijel z Olomouce  a kromě prvenství byl zase svým optimistickým přístupem ke hře sympaťák soutěže. Stříbrný Jiří Svojanovský je pokaždé na předních místech. Bronzový Milan Lučný (minulý vítěz) a čtvrtá Sandra Hučíková  jsou hráči pořádajících, což nás moc těší. Na spoustu fotek se podívejte do fotogalerie a na další odkazy. Jarní turnaj se uskuteční 22.4. 2012. Přidejte se jako hráči i pomáhající! Těšíme se!!!


O pohár Helpklubu
(Helpklub, Boccia, 05.09.2011)město Havířov a Helpklub

Vás zvou na

VI. Havířovský turnaj v boccie

O pohár Helpklubu

akce se koná pod záštitou primátora  města Havířova

v sobotu 1. října 2011
v městské sportovní hale Slávia
od 09.00 hodin


propozice a přihlášky ke stažení :

Nikdy jste o boccie neslyšeli ? Nevadí, příjďte se podívat a vozíčkáře podpořit !


Kontakt : bocciaturnaj@seznam.cz
               775 064 751

JARNÍ 5. TURNAJ V BOCCII
(Helpklub, Boccia, 31.03.2011)
Mezi velké akce HELP klubu určitě patří turnaje v paralympijském sportu boccia. Jarní turnaj měl rekordní  počet závodníků a opět výbornou úroveň. Tentokrát si hráči mohli zahrát s našim špičkovým reprezentantem Radkem Procházkou - mistrem Evropy z Portugalska a bronzovým na Paralympiádě v Pekingu. Z 26 hráčů zvítězil náš Milan Lučný. Výborná souhra mladých asistentů, studentů Palackého univerzity a členů Adry opět naplňovala naše motto - pomáhat lidem s postižením je normální.


JARNÍ TURNAJ V BOCCIE
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 16.02.2011)
Blíží se další velké setkání našich handicapovaných sportovců! Pátý jarní turnaj v boccie se uskuteční v sobotu 19.3. opět v tělocvičně Církevního střediska volného času sv. Jana Boska v Havířově - Šumbarku. Noví zájemci o účast v soutěži se mohou přihlásit u Martina Kučery na adrese 45martin@seznam.cz. Motto HELP klubu je "Pomáhat lidem s postižením je normální. " Ti, kteří by chtěli s námi naplňovat toto heslo a pomoci vozíčkářům v turnaji, se mohou přihlásit na adrese jirina.nevrla@seznam.cz. Obojí přihlášky rádi přijmeme do 12.3.2011. Srdečně zveme!!!

NAPSALI O NÁS
(Helpklub, Boccia, 21.12.2010)
 O našem podzimním turnaji v boccie v tělocvičně Církevního střediska volného času sv. J. Bosca v Havířově - Šumbarku  můžete najít příspěvek ve videokronice našeho města,  na portálech TV Polar a v Radničních listech. Přejeme všem našim sportovcům pevné zdraví a sportovní úspěchy v dalších soutěžích.

PODZIMNÍ TURNAJ V BOCCII
(Helpklub, Boccia, 12.11.2010)
Už po čtvrté se setkáme na velkém turnaji v boccii. Stalo se hezkou tradicí, že Help klub je vždy na jaře a na podzim organizátorem setkání handicapovaných sportovců. Tentokrát se utkáme v sobotu 27.11.2010 v 9.00 opět v tělocvičně Církevního střediska volného času sv.Jana Bosca v Havířově-Šumbarku. K soutěži se ještě mohou přihlásit sportovci prostřednictvím naší e-mailové adresy, naši kamarádi a fandové jsou vítáni. Sportu zdar - boccii zvlášť!!!

DALŠÍ PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ V BOCCII - 15.9. 2010
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 05.10.2010)
Naši Helpáci si zase mohli poměřit síly! Vyzvali nás k vzájemnému utkání naši kamarádi ze Santé, domova pro osoby se zdravotním postižením.Ti s bocciou teprve začínají, ale jejich sportovní nasazení bylo obrovské. Zvítězil sice Help, ale o vítězství tady vůbec nešlo. I když - podívejte se do fotogalerie- hlavní cena byl košík hřibů.

TURNAJ V BOCCII
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 31.03.2010)
V sobotu 27.3.2010 proběhl v Církevním středisku volného času sv. Jana Boska úspěšný turnaj HELP klubu v boccii. O  zdatných handicapovaných sportovcích natočila  TV Polar reportáž.


III. HAVÍŘOVSKÝ TURNAJ V BOCCII
(Jiřina Nevrlá, Boccia, 07.03.2010)
Již potřetí se utkají havířovští hráči v boccii se sportovci z okolních měst! Tentokrát hrajeme v sobotu 27.3.2010 v 9.00hod. opět v Církevním středisku volného času sv. Jana Bosca na ul. Lomené v Havířově-Šumbarku. Ozdobou tohoto turnaje bude atletická světová rekordmanka a paralympijská vítězka v boccii EVA KACANU. Pokud chcete poznat zajímavý sport vozíčkářů, správnou sportovní atmosféru a ukázkový přístup mladých lidí k handicapovaným,  přijďte se podívat. Srdečně zveme!!!


SPORTU ZDAR - BOCCII ZVLÁŠTĚ!!!
(Helpklub, Boccia, 17.11.2009)
Havířovští vozíčkáři opět sportují! Zveme všechny sportovce, asistenty, kamarády a fanoušky sportujících mladých lidí s handicapem, aby si přišli zahrát a podpořit sportovce Help klubu! Opět vyzýváme ostravský tým k boji! Utkáme se v sobotu 28.11.2009 v 9.00 hodin v Církevním středisku volného času Dona Bosca v Havířově- Šumbarku. Sponzorsky nás tentokrát podpořilo ERPEKO a.s., vy nás přijďte podpořit správnou sportovní atmosférou! Srdečně zvou pořadatelé!!!

BOCCIA HELP KLUB CUP 2008
(Helpklub, Boccia, 16.11.2008)

Lidé s postižením taky rádi sportují. Zveme všechny naše přátele a známé na utkání s ostravským týmem v nejpopulárnějším sportu vozíčkářů - v boccii. Po úspěšném jarním utkání v Ostravě jsme nyní vyzvali naše ostravské soupeře k dalšímu utkání. Kdy? 22.11.2008 v 9.00hod. Kde? V Církevním středisku volného času sv. Jana Boska v Havířově - Šumbarku Těšíme se na Vás!

Boccia
(Helpklub, Boccia, 16.06.2008)
BOCCIA

Help klub pořádá pravidelné tréninky každou sudou středu od března 2007 v Církevním středisku volného času Dona J.Bosca v Havířově- Šumbarku.

První úspěchy: Boccia Exil cup, Wichterleho gymnázium, Ostrava - Poruba , 24. května 2008

3. místo v kategorii dvojic: R. Janíček- V.Sedláčková
4. místo jednotlivců: M. Oláh


Odvetné utkání HELP boccia cup  připravujeme  11.října 2008 v Církevním středisku Don Bosco.

Ve školním roce 2008/09 budeme opět pravidelně hrát každou sudou středu v měsíci.

  novinky
10.08.2022: Do fotogalerie byla přidána fota z pobytu v Bystřici pod Hostýnem

24.10.2021: Podzimní setkání
Dlabání dýní v Helpu

24.10.2021: Sola gratia 2021
Konečně týdenní pobyt po dlouhé vynucené pauze. Letošní Sola Gratia byla fajn.

05.06.2019: Tandem na cestách ve fotografiích

30.10.2018: Přidána fota z pobytu v Davidově mlýně

30.10.2018: Podívejte se na naše děti na rekondičním pobytu

14.08.2015: Záplava fotografií z našeho posledního prázdninového pobytu v Jeseníkách

 
<<  Duben 2024  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

  Vyhledávání

Vyhledat text


  Jak bude
In-počasí

  Výročí - 20. let HELP klubu
20. let výročí

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS