Logo

 Datum: 19. 06. 2024  

  Hlavní menu
Hlavní stránka Kdo jsme Co děláme Historie Dárci a sponzoři Poradna Kontakty Seznam rubrik Odkazy Chat Fotogalerie

  DVD
Historie Help klubu Boccia, reportáž z turnaje

  Kalendář 2014
Kalendář HELP 2014

  Přihlášení
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

 

   

  Hostujeme u

  Poděkování
Sponzor nadace OKD

  Návštěvnost
TOPlist

  kdo je v chatu

  Vytvořil
. Pavel Kolarczyk 2008

Počet zobrazených článků: 26 (z celkem 26 nalezených)

VALNÁ HROMADA
(Helpklub, Schůze, 12.08.2019)
Už ani nepočítáme, po kolikáté jsme se sešli, abychom uzavřeli další úspěšný školní rok. Naše společné roky nezačínáme lednem, ale jako bývalí školáci začínáme vše nové v září. Pro pořádek - sečteno: existujeme 28 let!!!!!!! Jako na každé správné schůzi jsme si vše shrnuli, ale protože nejsme úředníci, hlavní program byla stejně dobrá pizza a poháry!

VÍTÁNÍ JARA S KLAUNEM FLO
(Helpklub, Schůze, 09.04.2018)
Koncem dubna jsme se sešli v naší oblíbené Restauraci Radost, protože tam nás vždycky čeká nějaká radost!!! Tentokrát jsme si našli pořádný důvod - nikdo z vozíčkářů nemá rád zimu a jara jsme se už nemohli dočkat. Rozhodli jsme se ho společně s milou návštěvou přivítat. Zavítal mezi nás klaun Flo! Mimořádná žena paní Flora. Skvěle jsme se s ní pobavili, naprosto lehce se s našimi dětmi spřátelila a ještě přinesla obrovskou hromadu dárků. Měli jsme se společně moc fajn a těšíme se na další setkání. O tom, jak bylo veselo, se přesvědčíte ve fotogalerii.

VALNÁ HROMADA
(Helpklub, Schůze, 09.06.2015)
Konec školního roku znamená pro nás i poslední zasedání Help klubu na valné hromadě, která se bude konat 25.6. v 15 hodin v pizzerii Brazilian gril v Albrechticích. Program je již tradiční, zhodnocení naší činnosti za uplynulý rok a plánování dalších akcí. Srdečně zveme!

VALNÁ HROMADA
(Helpklub, Schůze, 05.06.2014)
Konec školního roku znamená pro nás i poslední setkání  Help klubu na Valné hromadě, na které tradičně zhodnotíme naši celoroční práci, připravíme prázdninový pobyt a naplánujeme další akce. Letos  zveme naše členy do Albrechtic. Sejdeme se v pizzerii Brazilian grill dne 24.6. 2014 v 15 hodin. Srdečně zveme!

SETKÁNÍ SE ČLENY SBORU APOŠTOLSKÉ CÍRKVE
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 05.03.2014)
Je velmi potěšitelné. když dnešní mladí lidé sami osloví naše sdružení a nabídnou pro handicapované vrstevníky vzájemné setkání s programem. Máme velké štěstí, že se mladí členové havířovského Sboru apoštolské církve stali našimi kamarády a opět nás vyzvali ke společnému posezení. Sejdeme se v páteční odpoledne 28.3. v 17.00 hodin v prostorách jejich sídla na ulici Selská. Součástí setkání bude i malé občerstvení. Srdečně zveme!!!

VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 01.12.2013)
Posezení. Pohoštění. Popovídání. Program. Písničky. Pohoda. Tak vtipně charakterizuje jedna z našich maminek každoroční setkání se studenty Střední školy Kpt. Jasioka z Havířova - Prostřední Suché. Předvánoční atmosféru máme v Help klubu moc rádi a tradiční návštěva studentů k našemu adventnímu času neodmyslitelně patří. Letos nás navštíví v úterý 10.12. v 14.30 hodin. Srdečně zveme!

ZÁVĚREČNÉ POSEZENÍ
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 18.06.2013)
Čas letí a my se zase loučíme se školním rokem. I když hodně našich dětí už dávno školu opustilo, náš program stále dodržuje prázdninové volno. Slavnostní rozloučení spojené s Valnou hromadou sdružení se uskuteční ve středu 26.6.2013 od 14.30 hodin v banketce Restaurace Za Lesem, Přátelství 13, v Havířově - Životicích. Účast všech je vítaná. Přijďte společně ukončit úspěšný školní rok!!!

LOUČENÍ S KONCEM ROKU
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 02.01.2013)
Naposledy v roce 2012 se sešly maminky HELP klubu na závěrečné poradě. Děti tentokrát dostali na starost tatínci a maminky měly opět možnost uvědomit si, jak nutné je držet partu. S přáním všeho nejlepšího do nového roku se přidáváme i všem našim kamarádům. Jak jsme si popřáli my, můžete vidět ve fotogalerii.

BESEDA O SEXUALITĚ MLADÝCH LIDÍ S HANDICAPEM
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 04.11.2012)
Rodiče dětí s handicapem prožívají i dospívání svých ratolestí s většími obtížemi, než je tomu u zdravých dětí. Abychom získali cenné rady v citlivé oblasti dozrávání a sexuality našich dětí, nabídlo nám vedení havířovského Santé besedu s PhDr. Hanou Stachovou na toto téma. Ať se cítíme při tomto povídání "jako doma", besedovat budeme u nás v Helpu v úterý 20. listopadu v 9.00 hod.

UŽ JE TU ZASE KONEC ŠKOLNÍHO ROKU
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 23.06.2012)
A zase se loučíme! Po úspěšném ukončení sezóny s bocciou v krásné zahradě Domu seniorů Luna se budeme zase loučit, tentokrát v Kavárně ZaHRAda. Sejdeme se zde na Valnou hromadu Help klubu i na slavnostní ukončení školního roku. Těšíme se 28.6. 2012 v 15.00 hodin.

TVOŘÍME PRO POTĚŠENÍ
(Helpklub, Schůze, 22.01.2012)
V novém roce opět pokračujeme v našich pravidelných aktivitách! Přijďte si sdělit na úterních schůzkách zážitky z nutného obcházení našeho Úřadu práce, zahnat splín z lednové sněhové nadílky, kterou vozíčkáři docela trpí, zahrát si ve středu bocciu a dát se zase znova do tvoření. V úterý 24.1. se naučíme korákové kuličky, ze kterých budeme tvořit přívěšky na mobil, a z bohaté zásoby našich výtvarných pokladů je možné si vytvořit něco pro radost.

ADVENTNÍ SETKÁNÍ
(Helpklub, Schůze, 09.11.2011)
K pěkným tradicím našeho sdružení patří pravidelná setkávání v dodě adventu se studenty Pedagogického lycea. Letos se setkáme v úterý 29.11 po 14.00 hodině ve Volnočasovém centru na ulici Horymírově. Studenti tradičně připraví program a budou se dětem věnovat, rodiče se mohou chvíli pobavit a vánočně naladit. Setkání se tentokrát zúčastní i další mlaďoši z RaDu (Poradny pro rodinu a dítě) Využijte možnosti poznat nové prostory, umožnit našim dětem setkání s dalšími studenty a posedět v pěkné předvánoční atmosféře.

HELP KLUB SLAVÍ 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ !!!
(Helpklub, Schůze, 11.05.2011)
Narozením dítěte s postižením se rodičům úplně změní život. Na chvíli se zhroutí celý svět. Radost nahradí obavy, k běžným povinnostem přibudou velké starosti. Působí jako balzám uvědomit si, že nejsme sami s tímto břemenem. Stejné starosti nás stmelily nerozlučně. Společně se setkáváme a vzájemně si pomáháme už 20 let. Náš HELP klub letos slaví 20.narozeniny!!! Chceme si toto výročí pořádně oslavit, zavzpomínat si a hlavně se dobře pobavit. Slavit budeme v sobotu 11. 6. 2011 od 14 hodin na zahradě Apoštolské církve na Selské ulici v Havířově. Připraven je bohatý program. Hry, soutěže, tombola, občerstvení - prostě vše, co k zahradní slavnosti patří! Přijďte si s námi společně zavzpomínat!

HANDY CARD
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 31.03.2011)
V úterý 5. 4. 2011 navštíví naši pravidelnou schůzku paní Kotlíková z Car clubu. Zájemce seznámí se slevami při čerpání benzínu a dalšími výhodami, které lidem se zdravotním postižením přináší Handy card. Srdečně zveme.

OSLAVA UKONČENÍ ŠKOLNÍHO POLOLETÍ
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 31.01.2011)
Naše pravidelné posezení k ukončení pololetí se bude konat ve středu 9.2. 2011 od 14.00 hodin v banketce Restauace U Balona va Havířově na Selské ulici. Toto setkání bude pro nás zároveň setkáním s dobrovolníky organizace Adra. Přijďte si poslechnout plány na další pololetí, těšíme se na Vás!

OSLAVA KONCE ŠKOLNÍHO ROKU
(Helpklub, Schůze, 10.06.2010)
Než se rozběhneme do prázdninových letních dobrodružství, sejdeme se naposledy na pravidelném závěrečném setkání. Tentokrát měníme lokál, slavit se bude v Restauraci U Balona na Selské ulici.Dětem budou tentorát dělat společnost asistentky z RaDu. Veselí vypukne ve čtvrtek 24.června od 14.00 hodin. Přijďte si poslechnout hodnocení uplynulého školního roku!

TENTOKRÁT CVIČÍ MAMINKY!!!
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 05.01.2010)
Děti nám stárnou a my chátráme na těle i na duchu. Pro duševní aktivity maminek už Help připravil řadu akcí, tentokrát si maminky mohou protáhnout tělo! Ať jsme stále fit a ve formě, naučí nás fyzioterapeut PhDr. Miroslav Dobeš jak bojovat proti nepřízni osudu cvičením na bolavá záda. Přednáška s praktickým cvičením se uskuteční v úterý 19. ledna v 9.00 hodin v relaxační místnosti ZŠ ul. Mánesova. Sejdeme se pár minut před termínem v naší místnosti. Kostýmky :-) tentokrát neoblékejte , vše ostatní je připraveno!!!

SLAVÍME KONEC POLOLETÍ!!!
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 05.01.2010)
Je tady opět čas nechat děti předvést výsledky svého půlročního snažení. Už se stalo milou tradicí sejít se s dětmi i asistentkami a oslavit konec pololetí školního roku. Tentokrát se sejdeme v úterý 26.ledna ve 14.30 hodin opět v restauraci Hotelu Zámek Havířov. Těšíme se na Vás!!!

RADUJME SE, VESELME SE!
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 17.12.2009)
Zase je tu naše hezká tradice, společně se sejít, pobavit se a oslavit konec roku. Přijďte za námi do restaurace Na Zámečku 29.12.2009 v 18.00hodin! Zhodnotíme, co se nám povedlo, naplánujeme něco hezkého, ať se máme stále na co těšit a připomeneme všechny, kteří nám letos pomohli. Těm, kteří nemohou přijít, přejeme všechno nejlepší, hodně zdraví, pohody a přátel a hodně hezkých helpáckých setkání v novém roce. Zdraví Jiřina Nevrlá!

ADVENT JE ČAS POHODY!!!
(Helpklub, Schůze, 17.11.2009)
Těšíte se na Vánoce? První ochutnávka vánoční atmosféry je už tradičně pro členy Helpu adventní posezení se studenty Pedagogického lycea. Letos se sejdeme v Hudebním oddělení havířovské knihovny v pátek 4.12.2009 v 14.30 hodin. Studenti se budou věnovat dětem a maminky a hosté si mohou posedět a vychutnat příjemné adventní zklidnění v příjemném prostředí. Těšíme se na vás!!!

NAUČME SE RELAXOVAT!!!
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 25.10.2009)
Současná doba moc klidu nepřináší, síly nám ubývají a my potřebujeme obnovu. I odpočívat se musíme naučit, protože podvědomá neustálá starost o naše děti nám nedovolí pořádně vypnout. Od tohoto podzimu však může být všechno jinak! S PhDr. Milenou Tejklovou se začneme učit relaxovat. Od 3. 11. se sejdeme celkem šestkrát v pravidelném čase v 9.00 hodin v naší místnosti.Přijďte si poslechnout rady odborníka a nezapomeňte: KDE JE SPOKOJENÁ MATKA, TAM JE SPOKOJENÁ RODINA!!!!!

PRAVIDELNÁ SETKÁVÁNÍ
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 25.10.2009)
Od tohoto školního roku se budeme setkávat častěji. Každé úterý v 9.00 hodin je místnost HELPu otevřena všem, kdo si chtějí popovídat, vypít kávu, posedět v naší příjemné místnosti, prostě se na chvíli zastavit a setkat se s přáteli. SRDEČNĚ ZVEME KAŽDÉ ÚTERÝ!!!

Zase je tu Zámeček!
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 17.06.2009)
Je tu opět konec června, a to znamená, že jdeme Na Zámeček!!! Sejdeme se ve čtvrtek 25.6. ve 14.30 hod. Součástí programu je valná hromada, nové informace, plány a hlavně společné setkání. Naše stálice-studentky přijdou, i když už jsou po maturitě! Srdečně zveme!!!

VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 23.03.2009)
Velikonoční posezení, popovídání, připomenutí tradic a zvyků i poznání nových zkušeností - to vše nás čeká 2. dubna v 15.00 v místnosti HELPu!!! Hostem bude opět folkloristka paní Marta Gelnarová. Přijďte se pobavit a velikonočně inspirovat! Srdečně zveme!

HELP KLUB OPĚT NAPLŇUJE SVÉ POSLÁNÍ
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 04.01.2009)
13.ledna 2009 ve stacionáři ROSA na ul. Lipová !!! Důležitou aktivitou Helpu bylo vždy sledovat a ovlivňovat plnění speciálních potřeb dětí a mladých lidí s postižením. Rodiče těchto dětí zveme na první důležitou schůzku v tomto roce. O možnosti těžce handicapovaných navštěvovat zařízení SANTÉ - domov pro osoby se zdravotním postižením Havířov budeme diskutovat s vedením zařízení v úterý 13. ledna 2009 v 9.00 hodin v budově stacionáře na ul. Lipová.

Radujme se, veselme se...
(Jiřina Nevrlá, Schůze, 14.12.2008)
Helpáci, přátelé a známí! Srdečně zveme všechny na poslední společné předvánoční setkání. Sejdeme se v naší místnosti v úterý 16.prosince v 15. 00 hodin. Vše sváteční - občerstvení, program a hudba je zajištěno! O děti budou opět pečovat studentky Pedagogického lycea. Každé dítě by mohlo mít s sebou malý dáreček pro jiné dítě.

  novinky
10.08.2022: Do fotogalerie byla přidána fota z pobytu v Bystřici pod Hostýnem

24.10.2021: Podzimní setkání
Dlabání dýní v Helpu

24.10.2021: Sola gratia 2021
Konečně týdenní pobyt po dlouhé vynucené pauze. Letošní Sola Gratia byla fajn.

05.06.2019: Tandem na cestách ve fotografiích

30.10.2018: Přidána fota z pobytu v Davidově mlýně

30.10.2018: Podívejte se na naše děti na rekondičním pobytu

14.08.2015: Záplava fotografií z našeho posledního prázdninového pobytu v Jeseníkách

 
<<  Červen 2024  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

  Vyhledávání

Vyhledat text


  Jak bude
In-počasí

  Výročí - 20. let HELP klubu
20. let výročí

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS