Logo

 Datum: 19. 06. 2024  

  Hlavní menu
Hlavní stránka Kdo jsme Co děláme Historie Dárci a sponzoři Poradna Kontakty Seznam rubrik Odkazy Chat Fotogalerie

  DVD
Historie Help klubu Boccia, reportáž z turnaje

  Kalendář 2014
Kalendář HELP 2014

  Přihlášení
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

 

   

  Hostujeme u

  Poděkování
Sponzor nadace OKD

  Návštěvnost
TOPlist

  kdo je v chatu

  Vytvořil
. Pavel Kolarczyk 2008

Počet zobrazených článků: 45 (z celkem 45 nalezených)

Kdo jsme
(Helpklub, Informace, 17.04.2022)
Jsme organizace sdružující rodiny a přátele rodin s postižením.

PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ
(Helpklub, Informace, 17.12.2017)
Ve čtvrtek jsme se sešli tradičně v tomto krásném adventním čase, abychom na chvíli odložili přípravy na vánoční svátky, a přesvědčili naše mladé Helpáky, že zima je jen pocit. Oblékli jsme čepice a rukavice a přijeli do centra města nasát příjemnou vánoční atmosféru . Tu jsme umocnili prohlídkou výstavy betlémů, a odměnou všem prokřehlým byla návštěva místní restaurace. Naši svěřenci dostali vánoční balíčky a něco dobrého k tomu. To zklidnění a přátelské posezení bylo pro všechny velmi příjemné.

NÁVŠTĚVA MARLENKY
(Helpklub, Informace, 23.11.2016)
Maminky Help klubu se opět rozjely za poznáním. Tentokrát jsme navštívily výrobnu sladkostí - jedinečnou Marlenku ve Frýdku-Místku. Výlet to byl skvělý: obalily jsme nervy sladkým, společně jsme si popovídaly u kávy, potom jsme se prošly krásným frýdeckým náměstím a výlet zakončily posezením v restauraci. Byl to skvělý sladký odpočinek od každodenních starostí. Více ve fotogalerii.

NOC SNŮ V ZOO OSTRAVA
(Helpklub, Informace, 20.09.2016)
Členové našeho sdružení zavítali již poněkolikáté do noční ZOO v Ostravě a přidali se k ostatním hendikepovaným zažít "Noc snů".Pro děti byl připraven speciální program- prohlídka večerní zahrady a osobní kontakt s některými zvířaty. Pohladily a potěžkaly hada, nakrmily kozičky, prohlídly si lamy, koníky i lemury. Neunikly pozornosti krále zvířat a mohly si sáhnout i na chobot slona. Jelikož je podzim přede dveřmi a stmívá se velmi brzy, prohlídku jsme končili u ztichlých klecí za úplné tmy. Děkujeme ZOO v Ostravě za hezké zážitky.

DO LYCEA ZA KULTUROU
(Helpklub, Informace, 01.05.2016)
Již poněkolikáté jsme dostali pozvání  od studentů lycea z Prostřední  Suché. Připravili si pro nás tři krátké divadelní scénky ze života. Prožili jsme hezké odpoledne a věříme, že jsme se pobavili nejen my, ale i studenti, kteří scénky nastudovali a předvedli s humorem jim vlastním. Mezi diváky byli nejen členové Help klubu, ale i kamarádi ze Santé a Sdružení mentálně postižených. Děkujeme za pozvání!

OSLAVA ŽIVOTNÍHO JUBILEA
(Helpklub, Informace, 16.03.2016)
Náš dlouholetý asistent a věrný člen našeho sdružení Zdeněk Kukla, člověk se srdcem na pravém místě, ochotný kdykoliv nezištně pomoci, slavil životní jubileum 70 let. Sešli jsme se v naší klubovně, popřáli jsme mu pevné zdraví a mnoho sil k další spolupráci. Předali jsme mu dárky, které ho potěšily, připravili jsme pohoštění a společně oslavili jeho krásné jubileum. Náš Zdeněk je člověk, který plní naše heslo "Pomáhat lidem s postižením je normální". Děkujeme !!

POZVÁNKA NA PUNČ
(Helpklub, Informace, 18.11.2015)
Členové našeho sdružení dostali pozvánku na návštěvu. Jsme zváni organizací SPMP a ADRA k adventnímu posezení s punčem. Setkání se uskuteční v sídle sdružení v budově zdravotního střediska naproti Merkuru v úterý 8.12. v 15.30. Srdečně zvou pořadatelé!!!

ŽIVOT BEZ BARIÉR
(Helpklub, Informace, 19.10.2015)
Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro handicapované osoby a můžou pomoci vést plnohodnotný život, tak na tyto a jiné otázky jsme mohli najít odpověď na výstavě v Ostravě na Černé louce „Život bez bariér“ které se zúčastnili i členové Help klubu. Našli jsme zde nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy vozidel a možnosti trávení volného času a cestování. Současně zde probíhala i výstava Kreativ Ostrava na kterou se hlavně těšily maminky. Návštěvníci mohli vidět pestrou nabídku materiálů, patchwork, korálky, perličky, dekorační materiály, látky, šperky, keramiku, jedinečné handmade výrobky a některé výtvarné techniky si mohli vyzkoušet.

EXKURZE
(Helpklub, Informace, 09.06.2015)
Maminky dětí s postižením špatně usínají, jsou často nevrlé a bez chuti do života. Po nekonečném hledání cest integrace jsme na stopě!!! Jedeme do pivovaru! Pivaři jsou družní, veselí a chutná jim, takže to zajedeme prozkoumat. Zájezd je jen pro maminky, protože podle největších autorit platí: "šťastná matka=šťastné dítě" Sraz je 26.5. v 9.30 na Bludovickém kopci a doprava je individuální. Výpravu vede osoba nejpovolanější - Viera Ryšková, která podá i potřebné informace. Přidejte se!!!

SPOLEČNĚ DO KINA
(Helpklub, Informace, 04.03.2015)
Zimní období je pro nás maminky vozíčkářů velmi náročné. Pojďme si odpočinout a nabrat nových sil, tentokrát u pěkného filmu. Nabízíme návštěvu kina Centrum dne 25.3. - drama USA “ZMIZELÁ“. Podle světového bestselleru natočil David Fincher drama o ženě, která v den pátého výroči svatby zmizela. Za skvělý herecký výkon ve filmu byla Rosamunda Pike nominována na Oscara. Vstupné je 100,- Kč. Začátek 9,30 hod. Srdečně zveme.

SETKÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMU
(Helpklub, Informace, 16.12.2014)
Zveme všechny naše členy ke společné prohlídce vánočního městečka, kde se spolu vyfotíme u stromku. Sejdeme se ve čtvrtek 18.12. v 15 hod. Poté budeme pokračovat k Radosti na výstavu betlémů. Naše putování zakončíme v útulné kavárně, kde se zahřejeme a občerstvíme. Srdečně zveme.

ADVENTNÍ SETKÁNÍ SE STUDENTY
(Helpklub, Informace, 06.12.2014)
K adventnímu času v našem Help klubu již tradičně patří setkání se studenty Střední školy Kpt. Jasioka v Havířově - Prostřední Suché. Opět si pro nás připravili program s vánoční tématikou a pak se věnovali našim dětem i dětem ze školního klubu. Předvánoční atmosféru umocnily nejen koledy, ale také pohoštění, které se vší péči připravily členky Help klubu. Příjemné odpoledne v přátelském duchu proběhlo ve čtvrtek 4. 12. 2014.

SÍLA BYLINEK
(Helpklub, Informace, 05.09.2014)
Na sklonku léta máme poslední možnost načerpat sílu bylin. Zajímavá nabídka Kotulovy dřevěnky o možnostech lidového léčitelství i prohlídka tohoto zajímavého objektu je první z aktivit Helpu po prázdninách. Sraz budeme mít společně v úterý 16.9. v 8.30 na parkovišti u Kauflandu (u již neexistujícího autobusového nádraží) a odtud půjdeme společně, protože pohádková dřevěnka je pohádkově utajená v novodobé výstavbě. Vstup je zdarma, potom je možné pokračovat v kavárně. Srdečně zveme!

FILIPOJAKUBSKÁ NOC
(Helpklub, Informace, 02.05.2014)
Poslední dubnová noc je již tradičně spojována s upalováním čarodějnic. V zahradě u lesa se rozhořel oheň, u kterého jsme se sešli nejen kvůli světským radovánkám jako je opékání buřtů a veselá písnička, ale také abychom uctili velmi starý a dodnes živý lidový zvyk. A aby nečisté síly neměly větší moc nad námi obyčejnými lidmi než obvykle, upálili jsme je v podobě čarodějnice i se všemi zlými vlastnostmi....A protože maminky přichystaly něco dobrého na zub a počasí nám víc než přálo, zažehnali jsme všechno zlo dobrou náladou a hezky prožitým odpolednem. A přivítali jsme JARO!

NÁVŠTĚVA ZOO V OSTRAVĚ
(Helpklub, Informace, 16.04.2014)
Je jaro, začaly kvést květiny,stromy, rodí se nová mláďata. Nastalo nejpěknější roční období, a tak zveme členy sdružení i naše příznivce, abyste se s námi jeli pokochat do naší ZOO. Sraz si dáme na parkovišti v pátek 16.5. 2014 v 10 hod. S sebou jen dobrou náladu a počasí nám snad bude přát. Občerstvení a zážitky tam na nás čekají.

NASTAL ČAS PRO ZMĚNU
(Jiřina Nevrlá, Informace, 29.03.2014)
Už několik let informuji na těchto stránkách o činnosti našeho sdružení. Měla jsem to štěstí seznamovat naše členy a přátele o velmi hezkých akcích, setkáních, pobytech, oslavách, prostě o všem, čím Help klub žije už 23 let. Nic netrvá věčně a nastal čas pro změnu. Můj předdůchodový věk a "opotřebení materiálu" už vyžaduje vystřídat. Věřím, že naši přátelé budou mým následovníkům stejně nakloněni. Jiřina Nevrlá

OPĚT JDEME DO DIVADLA!
(Jiřina Nevrlá, Informace, 29.03.2014)
Jedním z milých setkání našich Helpáků s mladými lidmi je návštěva Střední školy v Havířově - Prostřední Suché kpt. Jasioka 50.Tentokrát na prkna, která znamenají svět, vystoupí studenti školy ( a to ve velkém počtu) v úterý 15.4. v 15.00 hodin. Na programu budou tři krátká představení - Drdol aneb co se stalo v hledišti, Moderní příběh o Mrazíkovi a Stínohra.My se sejdeme před školou ve 14.30. Těšíme se !!!

OCENĚNÍ DOBROVOLNÍCI Z ADRY
(Jiřina Nevrlá, Informace, 03.12.2013)
Na slavnostním večeru ke Dni dobrovolnictví byli 2.12. ve Společenském domě Radost  oceněni lidé, kteří dobrovolně pomáhají potřebným. Vedle velkých organizací, jako jsou nemocnice a zařízení pro seniory. byli oceněni i dobrovolníci v HELP klubu. Za pomoc při boccii byla oceněna Pavlína Bialasová a za práci pro Help náš ZDENĚK!!! V Havířovském deníku, v TV Polar i v naší fotogalerii můžete vidět, jak jim to slušelo!

S ÚSMĚVEM J(E)DE VŠECHNO LÍP
(Jiřina Nevrlá, Informace, 01.12.2013)
Každý rok patří k tradici našeho sdružení vydávat kalendář, ve kterém jsou zdokumentovány naše aktivity v průběhu uplynulého roku. Letošní fotky jsou plné usměvavých Helpáků, protože téma je - S úsměvem j(e)de všechno líp. Kalendář je možné získat v místnosti sdružení vždy v úterý dopoledne. Zde na hlavní stránce do něj můžete nahlédnout.

SETKÁNÍ S MLÁDEŽÍ
(Jiřina Nevrlá, Informace, 21.11.2013)
Naši mladí Helpáci mají opět možnost setkat se s mladými lidmi, kteří jsou ochotni překonávat bariéry. Je to pro nás vždy velmi potěšitelné, když se zdraví mladí lidé rozhodnou věnovat svůj volný čas lidem s postižením. Členové Sboru Apoštolské církve nás pozvali na návštěvu do svého sídla na Selské ulici. Sejdeme se v pátek 29.11. v 17.00 hodin. Program už bude adventní - zpěv, tvoření a určitě dobrá zábava. Děkujeme za pozvání!

Návštěva Duhového domu
(Jiřina Nevrlá, Informace, 25.10.2013)
Všechny matky dětí s postižením mají noční můry: "Co bude s mým dítětem, až nebudu moci o něho pečovat?" " Proč nemůžu na pár dní sama odjet, kdo mi ho pohlídá?" Prostě starosti pro bezesné noci. Proto se některé z nás rozjely mapovat terén, hledat vhodná zařizení pro přechodnou péči a výsledek? Našly!!! Maminky Help klubu navštívily ostravský Duhový dům. Asi se blýská na lepší časy. Přivezly zprávy plné optimismu. Podívejte se do fotogalerie!

POEM
(Jiřina Nevrlá, Informace, 25.10.2013)
Motto našeho sdružení - POMÁHAT LIDEM S POSTIŽENÍM JE NORMÁLNÍ - představuje ideální stav. V dnešní době však pořád zní příliš provokativně. Je pro nás proto vždy povzbuzením, když ho někdo vezme za své a skutečně naplňuje. K našim věrným podporovatelům se připojila organizace POEM, sdružující ženy, které si také prožily více starostí než je průměr a rozhodly se nás podpořit. Přináší nám kromě pomoci i naději, že naše heslo bude někdy konstatováním normálního stavu. Děkujeme!!!

JE PO PRÁZDNINÁCH - ZAČÍNÁME!!!
(Jiřina Nevrlá, Informace, 30.08.2013)
Začíná nový školní rok a my opět startujeme také! Každé úterý v 9.00 se budeme od 3.9. scházet v místnosti Helpu, každou středu od 4.9. budeme hrát bocciu v tělocvičně Církevního střediska volného času Jana Bosca v Havířově - Šumbarku. Každoroční víkendový pobyt se uskuteční ve dnech 4.-6. 10. v Rajské boudě v Malenovicích. Kromě těchto našich pravidelností to bude řada akcí, které k našemu Helpu patří. O všech budeme vždy v předstihu informovat. O tom, že ani o prázdninách jsme se nenudili, se můžete přesvědčit v záplavě fotek z letního pobytu ve fotogalerii. Neseďte doma, tam to znáte a přidejte se k nám!!!

POZVÁNKA DO BYLINKÁŘSTVÍ
(Jiřina Nevrlá, Informace, 21.03.2013)
Dostali jsme milé pozvání do bylinkářství v areálu Severka na ulici Jaselská č.1.V úterý 9.dubna v 9.00 hodin se zájemci mohou setkat a popovídat si s p. Zuzanou Ligenzovou ze Zlína o jarní očistě, možnostech ozdravění nejen pomocí bylin, seznámit se s irisdiagnostikou nebo jen posedět u šálku dobrého čaje - tentokrát na návštěvě. Srdečně zveme.

CO NOVÉHO V HELPU
(Jiřina Nevrlá, Informace, 20.01.2013)
Náš Help startuje opět v novém roce. Pravidelné schůzky maminek v pravidelném čase - v úterý od 9.00 hodin v naší místnosti v ZŠ a SŠ Školní -to je naše více než dvacetiletá jistota. Každou středu od 9.00 se mohou hubnoucí matky nebo ty s velkou touhou po pohybu potit ve Spotrovní hale Milana Romana při badmintonu. Děti mají pravidelně každou středu možnost si od 14.00 hodin zahrát bocciu v tělocvičně Církevního střediska J.Boska v Havířově - Šumbarku. Týdenní prázdninový pobyt se uskuteční v srpnu v Sola resortu a víkendový pobyt proběhne zase v období babího léta. Kromě toho nás opět čeká řada akcí, o kterých budeme vždy na tomto místě včas informovat. Přidejte se, těšíme se!!!

BESEDA O s- KARTĚ
(Jiřina Nevrlá, Informace, 27.09.2012)
Zajímají vás otázky kolem tolik diskutované sKartě? Help klub připravil pro všechny zájemce (budoucí majitelé karet budeme muset být snad všichni) besedu na toto téma. Informovat nás budou zaměstnanci Úřadu práce v Havířově. Beseda se uskuteční v úterý 9. října v 8.30 hod. v prostorách našeho nového sídla ve Střední škole a Základní škole na u. Školní v Havířově - Šumbarku. Srdečně zveme!!!

ZMĚNA ADRESY
(Jiřina Nevrlá, Informace, 27.09.2012)
Po zrušení našeho sídla v prostorách zaniklé ZŠ na ul. Mánesova jsme našli nové prostory!!! Najdete nás ve Střední škole a Základní škole Havířov - Šumbark přísp. prg., ulice Školní 2/601 736 01 Havířov - Šumbark.

ZAHRADNÍ SLAVNOST "CESTA KOLEM SVĚTA"
(Jiřina Nevrlá, Informace, 05.06.2012)
Naše sdružení dostalo pozvání na tradiční zahradní slavnost SANTÉ. Vedení tohoto zařízení nám nabídlo spolupráci a chce nám nahradit akce, které našim mlaďochům připravoval RaD. Tady je první z nich! Jsme pozváni na Zahradní slavnost. Přidejte se spolu s jejich uživateli na "Cestu kolem světa"! Startuje se ve středu 13.6. od 14.00 hodin na zahradě střediska MIKADO Tajovského 1, Havířov - Podlesí. Čekají nás soutěže, hry, občerstvení, disko - tedy vše, co k pořádné garden-party patří. Pro ty, kteří toto zařízení ještě neznají, je to určitě skvělá příležitost poznat jeho atmosféru. Pojďme tedy na návštěvu!!!

STUDENTI HRAJÍ DIVADLO!
(Jiřina Nevrlá, Informace, 11.04.2012)
Už řadu let trvá naše pěkná spolupráce se studentkami Střední školy Havířov-Prostřední Suchá na ul. Kapitána Jasioka 50. Tam také můžete přijít navštívit divadelní představení, které pro nás studenti připravili. Tématicky bude zaměřeno na mladé lidi. Potom si můžete i prohlédnout školu. Naše Helpáky bude určitě zajímat, jak se dnes učí mladí studenti. Sejdeme se před hlavním vchodem školy ve čtvrtek 19. dubna 2012 v 14.15 hod. Sdečně zveme!!!

NAŠE DĚTI ZÁŘÍ NA VÝSTAVĚ !!!
(Jiřina Nevrlá, Informace, 11.04.2012)
Helpácké děti nebyly až dosud žádní modelové. Teď je vše jinak! Jejich portréty visí na výstavě k 10. výročí založení Havířovského fotoklubu ve výstavní síni V. Wuncheho v Kulturním domě L. Janáčka. Děti fotil pan Petr Smejkal a myslím, že to pro ně byla zajímavá zkušenost. Bohužel je ostudou kulturního domu, že se na sebe děti nemohou přijít podívat, kdy chtějí. Pokud chce výstavu navštívit vozíčkář, má možnost jen 16. a 26. 4. přes restauraci, která otevírá v 18.00 hodin a galerie v tyto dny zavírá až v 19.00 kvůli kulturním akcím ve velkém sále. Skvělé, že? Přesto, myslete si svoje a přijďte na výstavu, bude se vám líbit!

POJĎME SPOLU DO BETLÉMA!
(Helpklub, Informace, 09.12.2011)
Ve středu 14.12. 2011 jsou všichni, kdo mají rádi adventní čas, zváni na společnou návštěvu výstavy betlémů v Kulturním domě Radost . Sraz je v 16.00 před budovou. Abychom měli předvánoční atmosféru dokonalou, zajdeme si společně po výstavě posedět do kavárny také v Kulturním domě Radost. Srdečně zveme!

PREZENTACE FIRMY OTTO BOCK
(Helpklub, Informace, 08.11.2011)
V úterý 15.11 v 8.30 v tělocvičně ZŠ na ul. Mánesova 1 se můžete podívat na prezentaci pomůcek ostravské pobočky firmy Otto Bock. Předvedeny budou především vozíky, ale i další pomůcky pro invalidní osoby. Srdečně zve HELP klub!

JAK JSME SLAVILI 20.VÝROČÍ HELP KLUBU
(Helpklub, Informace, 15.07.2011)
V červnu oslavil HELP klub své 20. výročí založení. Správná zahradní slavnost potřebuje hlavně pěkné počasí. Vyšlo nám všechno naprosto super. Můžete se o tom přesvědčit ve fotogalerii, v Havířovském deníku i v TV Polar.

odkazy :


Cvičení proti bolestem zad
(Helpklub, Informace, 01.03.2011)
Namáhavá péče o naše děti se časem projeví na našem zdraví. Všichni víme, jak důležitá je prevence a že cvičení proti bolestem zad nemusí být jen pobyt v posilovně. Už podruhé nás názorně a vtipně vedl fyzioterapeut PhDr. Miroslav Dobeš. Stále je pro nás důležitější rehabilitace dětí a na sebe zapomínáme. S Helpem ale může vše být jinak!!! Základy cvičení už známe a další naší pohybovou aktivitou bude badminton ve Sportovní hale Milana Romana. Zájemci se hlaste na pravidelných úterních schůzkách Helpu!

KAM S HELPEM LETOS ?
(Helpklub, Informace, 17.01.2011)
Pobyty s Help klubem plánujeme vždy s předstihem!!! Letošní týdenní rehabilitační pobyt bude v Jeseníkách v hotelu Nodus od 7. do 13. srpna. Společný podzimní víkend připravujeme na našem známém Retasu v Horní Bečvě v době od 7. do 9. října. Přidejte se, dobrá společnost je zajištěna!

ZNÁTE CAR CLUB?
(Helpklub, Informace, 16.01.2011)
Máme opět příležitost dozvědět se nové informace!!! Se zástupkyní společnosti Car club budeme besedovat o výhodách průkazu ZTP při koupi auta, o možnostech získání plošiny, rampy, úpravách bariérovosti v bydlení aj. Sejdeme se v úterý 25.1. 2011 v 9.00 hodin v místnosti Helpu. Srdečně zveme!

RADUJME SE, VESELME SE !
(Helpklub, Informace, 10.12.2010)
Opět nastal čas našeho tradičního adventního posezení. Tentokrát se sejdeme společně se studentkami Pedagogického lycea v naší místnosti v úterý 14.12 odpoledne po 14. hod. Přijďte si posedět, popovídat, prostě užít krásnou adventní pohodu.

VERUNKA CHOVANCOVÁ V TV POLAR
(Jiřina Nevrlá, Informace, 14.02.2010)
Naše děti se občas předvedou jako mediální hvězdy! Tentokrát zazářila Verunka a její Gypsy v TV Polar. Podívejte se na www.TVportaly.cz, na internetovou televizi Moravskoslezského kraje. Příspěvek najdete pod názvem Asistenční pes Gypsy pomáhá těžce postižené Verunce.

VÍTÁME JARO
(Jiřina Nevrlá, Informace, 10.03.2009)
Zveme naše členy i všechny nedočkavé čekatele na příchod jara na besedu o jaru, Velikonocích a národopisu s folkloristkou paní Martou Gelnarovou. Sejdeme se v místnosti Helpu klubu v úterý 17. 3. v 9.00hod. Srdečně zveme!!!

S VYSVĚDČENÍM NA ZÁMEČEK!!!
(Jiřina Nevrlá, Informace, 14.01.2009)
Zveme všechny helpácké děti na tradiční oslavu konce pololetí! Sejdeme se opět v restauraci Na Zámečku v den vydání vysvědčení, tj. 29.ledna 2009 v 14.30. Přijďte se pochlubit vysvědčením a děti odrostlé, asistentky, maminky a příznivci přijďte úspěchy dětí pochválit! Srdečně zveme!

Pravidelná setkávání
(Helpklub, Informace, 04.01.2009)
Zveme všechny na pravidelná setkání vždy každé sudé úterý v měsíci v místnosti Helpu v prostorách ZŠ Mánesova.

Kontakty
(Helpklub, Informace, 05.04.2008)

E-mail: helpklub@centrum.cz

Adresa

HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením
Selská 1471/61b
736 01 Havířov-Město

Kontaktní osoby

 • Mgr. Jiřina Nevrlá
  tel.: 777 081 830, 596 810 830
 • Eva Martínková
  tel.: 728 842 460, 596 434 930

Bankovní spojení, IČ

Č.Ú.: 196958762/0300

IČ: 42864852


Dárci a sponzoři
(Helpklub, Informace, 05.04.2008)

Dárci a sponzoři

Soukromé osoby:


Historie
(Helpklub, Informace, 05.04.2008)

Od počátku jsou nejdůležitější naše pravidelná každotýdenní setkávání, na kterých řešíme aktuální problémy dětí. Každoročně jezdíme na prázdninový pobyt s rehabilitací a prodloužený víkend s podobným programem.

HELP klub byl iniciátorem družby v oblasti handicapovaných dětí s městem Harlow a odborníci na integraci (v čele s p. Chrisem Dayerem) jsou s námi v kontaktu stále. Vždy jsme připravovali akce pro volný čas dětí s postižením:oslavy Dne dětí, Mikuláše, divadelní představení a soutěže.


Co děláme
(Helpklub, Informace, 05.04.2008)

Současné aktivity: V posledních dvou letech jsme se více zaměřili na rodiče, kteří zůstávají dlouhodobě ve společenské a sociální izolaci a poskytujeme jim možnost kurzů, školení a besed.

Zúčastnili jsme se kurzů práce s počítačem, základů angličtiny, keramiky, asertivity, pečení perníčků a malby na hedvábí. Besedovali jsme s odborníky z oblasti sociální,ze školských zařízení a úřadu práce. Navštěvujeme výstavy zdravotních a kompenzačních pomůcek, sami připravujeme předváděcí akce.

Naše děti se pravidelně setkávají při tvůrčích dílnách, při sportovních setkáních – boccia a na setkáních se studenty Pedagogického lycea.

Co pro mě znamená HELP klub?

 • „V úplných začátcích to bylo hlavně zjištění, že nejsem sama, která má dítě se zdravotními problémy. Moc mi pomáhají společná setkání s rodiči a jejich dětmi, vzájemné informace, rady, svěřené radosti, ale i zklamání.“
  Maminka Eva
 • „Zpočátku konec samoty a litování, že jenom já mám postižené dítě. Potom kontakt s jinými rodiči, povídání o vzájemných zkušenostech, rady a porozumění. Podpora a společná radost z každého pokroku našich dětí. Společné víkendy, divadlo, besedy s odborníky, ale také posezení v restauraci. Pomoc se začleněním mezi zdravé děti. To je k nezaplacení.“
  Maminka Stáňa

JSME TADY PRO VŠECHNY RODIČE, KTEŘÍ SE DOSTANOU DO STEJNÉ SITUACE JAKO MY.


  novinky
10.08.2022: Do fotogalerie byla přidána fota z pobytu v Bystřici pod Hostýnem

24.10.2021: Podzimní setkání
Dlabání dýní v Helpu

24.10.2021: Sola gratia 2021
Konečně týdenní pobyt po dlouhé vynucené pauze. Letošní Sola Gratia byla fajn.

05.06.2019: Tandem na cestách ve fotografiích

30.10.2018: Přidána fota z pobytu v Davidově mlýně

30.10.2018: Podívejte se na naše děti na rekondičním pobytu

14.08.2015: Záplava fotografií z našeho posledního prázdninového pobytu v Jeseníkách

 
<<  Červen 2024  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

  Vyhledávání

Vyhledat text


  Jak bude
In-počasí

  Výročí - 20. let HELP klubu
20. let výročí

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS